Saturs
Latvijā
Fotostāsts ⟩ Geišu stāsts. Vai tiešām pandēmija iznīcinās geišu kultūru? Vīra pieskārienu atraidīšana un jezga ap Ziemassvētku rotājumiem: Melānijas Trampas skaļākie skandāli Navaļnija bezbailīgā atgriešanās Viedokļi Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Cēzars, Itālija, Amerika, Meksika. Kāds ir populāro Cēzara salātu izcelsmes stāsts? Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem
Latvijā
11. janvāris 2021
8. janvāris 2021
7. janvāris 2021
Brālis Pāvels: Baznīcai ir jārunā par mīlestību pret visiem cilvēkiem Lai arī Latvijā baznīca oficiāli ir atdalīta no valsts, tomēr ticība un reliģija turpina spēlēt lielu lomu daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīvē. Nereti notiek arī viedokļu sadursme starp baznīcu un dažādām sabiedrības grupām par tā sauktajiem vērtību jautājumiem. Par to, kā arī par reliģiskām organizācijām, baznīcas un sabiedrības attiecībām šoreiz runājām ar Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Epifānijas krievu kopienas mācītāju Pāvelu Levuškānu.
reading time 6 min lasīšanai
5. janvāris 2021
Video ⟩ Covid-19 krīze. Viena diena stacionārā "Gaiļezers". (1) Kamēr visi sūkstās par to, ka viss slēgts, nav darba un nevar nopirkt Ziemassvētku lampiņas, darba intensitāte un spriedze aizvien kāpj visās ārstniecības iestādēs. Mediķu ikdienas skrejienā tādas lietas kā "kafijas pauze", "labierīcības" un "varētu aiziet sapīpēt" šobrīd neeksistē. Nelielajos atpūtas brīžos viņiem joprojām pietiek spēka pasmaidīt un ticēt, ka – drīz viss būs labi.
reading time 7 min lasīšanai
2. janvāris 2021
Nelīst dvēselē, nemācīt dzīvot, bet dot iespēju: Latvijā top radošie centri riska grupas jauniešiem Šogad vairākās pilsētās Latvijā viena pēc otras kā sēnes pēc lietus pandēmijas apstākļos uzradušās drošības saliņas riska grupas jauniešiem – “Open” radošie centri. Tajos jauniešiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ uzturēties mājās ir grūti vai pat neiespējami, ir iespēja pavadīt savu brīvo laiku bez pamācībām, rīkojumiem un mēģinājumiem pāraudzināt par pareizu cilvēku. Tā vietā, lai klaiņotu pa ielām, radošajos centros viņi var nākt, kad pašiem gribas, izpausties mākslā, mūzikā, uzspēlēt xbox vai atlaisties dīvānā ar grāmatu. Vai arī vienkārši uzcept sev kartupeļus.
reading time 10 min lasīšanai
31. decembris 2020
"Joks", kas maksāja amatu, "Saskaņas" desmitgades beigas un Makrons Rīgas pilī 2020. gads tuvojas noslēgumam, un ir laiks atskatīties uz pēdējo 12 mēnešu galvenajiem notikumiem Latvijā. Neapšaubāmi, visvairāk apspriestais temats šogad ir Covid-19 pandēmija un visas no tās izrietošās sekas, taču nevar nepieminēt arī citus būtiskus notikumus - varas maiņu Rīgas domē, ilgi gaidīto spriedumu Zolitūdes lietā, Francijas prezidenta Emanuela Makrona vizīti un citus!
reading time 5 min lasīšanai
30. decembris 2020
24. decembris 2020
22. decembris 2020
19. decembris 2020
16. decembris 2020
lasāmgabals
No atkritumu maisa līdz klīniskai nāvei: NMPD mediķu pandēmijas ikdiena (1) Epilepsijas lēkme, asiņošana grūtniecības laikā, autoavārija ar cietušajiem, suicidālas domas, saindēšanās, sirdslēkme. Un divi Covid-19 pacienti. Apmēram tāda ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) feldšeru Viktorijas Ovadenko un Karīnas Judinas diennakts dežūra. Rutīna viņām nedraud, jo katrs izsaukums ir kā izaicinājums. Tomēr pandēmijas laikā slodze ir pieaugusi - vienmēr jābūt gatavām stāties kolēģu vietā, kas inficējušies vai atrodas pašizolācijā.
reading time 6 min lasīšanai
10. decembris 2020
6. decembris 2020
4. decembris 2020
1. decembris 2020
Viesstrādnieku paverdzināšanas lieta: ko domā konditorejas uzņēmuma "Adugs" darbinieki (14) “Dzirdot, ka viņiem te darīja pāri… sirds sāp. Mēs viņus kā viesus uzņēmām”, “Tik daudz fotogrāfiju sociālajos tīklos un vienmēr smaidīgas sejas”, “Viņi atbrauca, aizbrauca, bet mums te jādzīvo”. Tā par iespējamo indiešu viesstrādnieku paverdzināšanu, par ko aizdomās tiek turēts Līvānu konditorejas uzņēmuma “Adugs” vadītājs Jāzeps Zukuls, saka ražotnes strādnieki. Ja ražošanu apturēs, 270 cilvēki paliks bez darba.
reading time 7 min lasīšanai
30. novembris 2020
lasāmgabals
Gods pār varu? KNAB pret partiju melnajām kasēm (1) Nesenais partijas “Latvijas attīstībai” ziedojumu skandāls izgaismoja virkni nopietnu jautājumu par ziedošanu politiskajām partijām. Galvenokārt par likuma stingrību attiecībā uz nelikumīgiem ziedojumiem un to, kādā mērā uzraugošā iestāde – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) – spēj atklāt un izkontrolēt mēģinājumus iepludināt partiju kasēs neskaidru naudu no neskaidriem avotiem.
reading time 4 min lasīšanai
28. novembris 2020
26. novembris 2020
Ģimenes ārsti pandēmijas “ierakumu pirmajās rindās” (1) "Ģimenes ārsti, it īpaši laukos, joprojām strādā kā “ierakumu pirmajās rindās”, jo saskaras gan ar neatrisinātām sociālajām problēmām, gan birokrātisko slogu, gan cilvēcisku “ko darīt”, ja māte ar septiņiem bērniem, kas dzīvo “nekurienes vidū”, jāsūta uz Covid-19 testu, bet privātā transporta ģimenei nav." Par izaicinājumiem laukos TVNET sarunājās ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes locekli, ģimenes ārstu no Staļģenes Aini Dzalbu.
reading time 7 min lasīšanai
25. novembris 2020
Pēc Covid-19 pie vecās dzīves vairs neatgriezīsimies (29) Covid-19 pandēmija pasaulē būs izmainījusi daudzas lietas, un pie vecās kārtības atgriezties vairs nevarēsim. Tomēr cerams, ka tas vismaz demokrātiskās valstīs nebūs uz brīvību rēķina. Šādu viedokli sarunā ar portālu TVNET pauda NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (STRATCOM) direktors Jānis Sārts. Sarunas ietvaros tika skarts arī jautājums par sazvērestības teoriju izplatību Latvijā, interneta iespējamo regulāciju un lēni pienākošo jauno laikmetu.
reading time 7 min lasīšanai
24. novembris 2020
Neizprotamais Covid-19: ko līdz šim noskaidrojuši Latvijas zinātnieki? Kāda ir deva, lai inficētos, kāpēc ar dažiem Covid-19 izspēlē ļaunu joku un kāda loma ir ir ģenētikai, kāpēc vairākas dienas pirms uzliesmojuma koronavīrusu atrod kanalizācijā un no kurienes ieradies otrā viļņa vīruss? Par to, ko pārsteidzošu zinātnieki atklājuši par koronavīrusu, stāsta Latvijas biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes profesors Jānis Kloviņš.
reading time 8 min lasīšanai
23. novembris 2020
18. novembris 2020
11. novembris 2020
lasāmgabals
Izglītotās dāmas un jaunavas, kuras klusi palīdzēja strēlniekiem uzvarēt (2) Sprakšķoša uz galda stāvoša svece silda jauno meiteņu rokas, kas nenogurstoši pustumsā turpina šūt. Jaunākajām ģimnāzistēm miegs jau nepielūdzami lavās acīs. Bet nejauši šķībi aizlaistā šuve liek sapurināties un saņemties, jo darba vēl tik daudz, tik daudz... Kas bija šīs dāmas un jaunavas, kuras no mūsu varoņiem strēlniekiem frontē bija tik tālu un vienlaikus tik ļoti, ļoti tuvu?
reading time 5 min lasīšanai
7. novembris 2020
Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu