Saturs
Bizness
Fotostāsts ⟩ Geišu stāsts. Vai tiešām pandēmija iznīcinās geišu kultūru? Vīra pieskārienu atraidīšana un jezga ap Ziemassvētku rotājumiem: Melānijas Trampas skaļākie skandāli Navaļnija bezbailīgā atgriešanās Viedokļi Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Cēzars, Itālija, Amerika, Meksika. Kāds ir populāro Cēzara salātu izcelsmes stāsts? Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem
Bizness
22. janvāris 2021
Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Mūsu ikdiena nav iedomājama bez mobilā telefona un interneta tajā. Tomēr reti aizdomājamies, ka tieši pateicoties mobilajām ierīcēm, ir iespējams noteikt, kādi ir sabiedrības paradumi un cik ļoti tie pandēmijas laikā ir mainījušies. Plašāk par to, kā pandēmijas laikā mainījušies cilvēku paradumi, kā arī par citiem jautājumiem intervijā portālam TVNET pastāstīja “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.
reading time 5 min lasīšanai
19. janvāris 2021
14. janvāris 2021
Nauda runā ⟩ Vakcinējoties riski ir desmitiem, pat simtiem reižu mazāki nekā nevakcinējoties Kalendārā gads ir mainījies, taču problēmas ir palikušas iepriekšējās. Ar pandēmiju mums nāksies saskarties vēl kādu laiku. Lai arī vakcīna pret Covid-19 ir pieejama un ir arī sākusies vakcinācija, šajā jomā neiet tik gludi, cik gribētos. Arņa Saukas vadītajā raidījumā “Nauda runā” ķīmiķis un zinātnieks Ivars Kalviņš un uzņēmējs Jānis Ošlejs runā par to, kā labāk pārvarēt radušos situāciju.
reading time 9 min lasīšanai
13. janvāris 2021
Mums ir jāuzklausa un jāuzticas medicīnas nozares profesionāļiem Covid-19 pandēmijas ietekmē ir ievērojami mainījusies mūsu visu ikdiena, un atsevišķas nozares ir apstājušās. Taču ir kāda nozare, kurā arī pandēmijas laikā turpinās aktīva darbība, jo bez tās nevar iztikt nedz iedzīvotāji, nedz uzņēmumi. Plašāk par aktualitātēm enerģētikas un siltumapgādes jomā pandēmijas laikā pastāstīja uzņēmuma “Adven Latvia” valdes loceklis Māris Kānītis.
reading time 5 min lasīšanai
7. janvāris 2021
1. janvāris 2021
Pasaules ekonomikas atkopšanās būs jāīsteno ar pēckara domāšanu un stratēģiju Pandēmijas ietekme uz lielākajām ekonomikām kopumā ir bijusi četras reizes sliktāka nekā 2008. gada finanšu krīzes laikā. Šobrīd var vērot situāciju, ka no ekonomikas faktiski izslēdz vairākus sektorus. Pašreizējā situācija ekonomikā ir tāda, ka pret Covid-19 radītajiem draudiem ir jācīnās gluži kā karā, kur smagāk cietušās nozares ir galvenās konflikta zonas.
reading time 4 min lasīšanai
31. decembris 2020
28. decembris 2020
25. decembris 2020
21. decembris 2020
17. decembris 2020
14. decembris 2020
Pandēmijas laiks un uzņēmums, kas veido sakaru infrastruktūras mugurkaulu Mūsdienu dzīve nav iedomājama bez sakariem. It īpaši pandēmijas laikā, kad attālinātajā darbā ir ļoti svarīgi dažādi tehnoloģiskie komunikācijas līdzekļi. Gan radio, gan televīziju, gan arī datu apmaiņu Latvijā nodrošina Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC). Tā valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis intervijā portālam TVNET pastāstīja gan par jauno centra identitāti, gan par to, kādēļ centrs ir svarīgs sakaru nodrošināšanā.
reading time 6 min lasīšanai
11. decembris 2020
8. decembris 2020
Pirmie, kas saņem krīzes sitienu jeb kā izvairīties no jaunas "zudušās paaudzes" Pandēmijas radītā krīze ir izgaismojusi dažādas sociālās problēmas. Viena no tām - nevienlīdzība un atsevišķu sociālo grupu diskriminācija. Jaunieši - tā ir sabiedrības grupa, kas "krīzes sitienu" saņem pirmie. Kas ir jādara, lai izvairītos no jaunas "zudušās paaudzes", intervijā portālam TVNET stāstīja Eiropas Jaunatnes foruma prezidente Karīna Autengrūbere (Carina Autengruber).
reading time 5 min lasīšanai
3. decembris 2020
Pandēmija un gads pēc finanšu sistēmas "kapitālā remonta". Kas mainījies? (2) Covid-19 pandēmijas ietekmē daudziem, iespējams, ir piemirsies, ka vēl šī gada sākumā bija aktuāls jautājums par to, vai Latvija iekļūs “pelēkajā sarakstā”. Kas ir noticis teju gadu pēc finanšu sistēmas “kapitālā remonta” un kas pastrādā ekonomiskos noziegumus? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem intervijā portālam TVNET sniedza Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa.
reading time 6 min lasīšanai
2. decembris 2020
lasāmgabals
Sejas maskas nost neliksim jeb kādēļ vakcīna nebūs burvju nūjiņa (3) Jau kopš pandēmijas sākuma pavasarī visa pasaule ar cerībām ir gaidījusi vakcīnu pret Covid-19. Tomēr jau tagad ir skaidrs, ka vakcīna nebūs ilgi gaidītā "burvju nūjiņa" un pasaulei vēl ilgu laiku nāksies saskarties ar dažādām problēmām, ko radījusi pandēmija. Vissmagākā situācija ir izveidojusies ekonomikā, un vakcīna īstermiņā varēs palīdzēt veselības nozarei, nevis ekonomikai, vēsta ārvalstu mediji.
reading time 8 min lasīšanai
30. novembris 2020
Priekšnieka loma krīzes laikos un ko vēlas darbinieki no savas darbavietas (3) Darba tirgus pandēmijas ietekmē ir būtiski mainījies. Attālinātais darbs un darbinieku drošība ir viens no faktoriem, kam šogad pievērsta paplašināta uzmanība darba devēju vidū. Plašāk par galvenajām tendencēm darba tirgū un to, ko vēlas no sava darba devēja redzēt darbinieki, intervijā portālam TVNET pastāstīja augstākā līmeņa personāla atlases uzņēmuma “Amrop” vadītāja Latvijā Aiga Ārste-Avotiņa.
reading time 5 min lasīšanai
27. novembris 2020
Nauda runā ⟩ "Latvija šai krīzei bija sagatavojusies labāk nekā citas Eiropas valstis" (15) Vienkārši par naudas lietām, par aktuāliem jautājumiem ekonomikā – tas ir jaunais TVNET raidījums “Nauda runā”, ko vada SSE Riga profesors Arnis Sauka. Pirmā raidījuma viesis ir Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, kurš pastāstīja par savu pieredzi valsts un komercsektorā, naudas atmazgāšanas apkarošanu, Covid-19 radīto krīzi un citām tēmām.
reading time 8 min lasīšanai
26. novembris 2020
Septiņus gadus priekšā realitātei: futūrists atver durvis "nākotnes darba vietām" (6) Covid-19 pandēmija ir radījusi jaunus darba apstākļus – arvien lielāku nozīmi iegūst attālinātais darbs, bet birojos ierasts skats ir tukši darba galdi. Jau iepriekš izskanējis, ka pandēmija ir atvērusi “nākotnes biroja durvis”. Kas ir šis “nākotnes birojs” un kā mainīsies izpratne par darbu, intervijā portālam TVNET pastāstīja futūrists Džordžs Muirs (George Muir).
reading time 7 min lasīšanai
Naudas aizplūšana, neuzticība un tehnoloģijas: žurnālistikas vide mūsdienās Komercmediju peļņas iespējas mūsdienās ir krietni mainījušās. Tehnoloģiju attīstība pasaulē ir ieviesusi savas korekcijas un satricinājusi industrijas iekšējo tirgu. Par mediju vidi mūsdienās, sabiedrības uzticību žurnālistiem un profesijas nākotni portāls TVNET sarunājās ar Oksfordas universitātes politiskās komunikācijas profesoru un Reuters žurnālistikas studiju institūta direktoru Rasmusu Klīsu Nīlsenu.
reading time 6 min lasīšanai
24. novembris 2020
Šie noteikti nebūs normāli Ziemassvētki Apdraudēti Ziemassvētki un vakcīnas tuvums – tās ir lietas, par ko pēdējo nedēļu laikā tiek runāts ļoti bieži. Nav noslēpums, ka šis gads ir ievērojami ietekmējis ekonomiku visā pasaulē. Ietekmīgā izdevuma “The Economist” Izpētes nodaļas analītiķes Emīlija Mansfīlda (Emily Mansfield) un Agate Demarē (Agathe Demarais) portālam TVNET pastāstīja, ar ko tuvākajā laikā jārēķinās Eiropas ekonomikas nozarē.
reading time 5 min lasīšanai
11. novembris 2020
9. novembris 2020
5. novembris 2020
Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu