Saturs
Kultūra
Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Viedokļi Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Divi diskriminācijas veidi un likumu morāle: par Saeimas 14. janvāra balsojumu Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Atslābums Kataras krīzē – kas par to jāzina? Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem Diena, kad mašīna pārspēja cilvēku domāšanā Mīlestība un citas barikādes
Kultūra
13. janvāris 2021
5. janvāris 2021
29. decembris 2020
23. decembris 2020
19. decembris 2020
17. decembris 2020
Sastrēgumi un parka izzāģēšana: kādas būs akustiskās koncertzāles novietojuma sekas (1) Pēc vairāk nekā trīsdesmit gadu prātošanas akustiskās koncertzāles potenciālas vietas meklējumi ir teju beigušies. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šā gada jūnijā pieņēma lēmumu koncertzāli novietot Elizabetes ielā 2 – vietā blakus parkam, biroju ēkas "Pasaules tirdzniecības centrs “Rīga”" vietā. Tomēr koncertzālei izvēlētā vieta jau tuvākajā nākotnē var radīt ne mazums problēmu pilsētas infrastruktūrai.
reading time 5 min lasīšanai
15. decembris 2020
Būt veiksmīgo krastā. Saruna ar jauno aktieri Kārli Arnoldu Avotu 23. novembra vakarā, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, savas atzinības kā katru gadu saņēma veiksmīgākie un radošākie Latvijas teātra sabiedrības pārstāvji. Ceremonija aizvadīta, bet darbi jāturpina. Uz sarunu par darbu teātrī, jaunību un balvām aicināju "Spēlmaņu nakts" laureātu kategorijā “Gada jaunais skatuves mākslinieks” – jauno Dailes teātra aktieri Kārli Arnoldu Avotu.
reading time 6 min lasīšanai
10. decembris 2020
Annemarija Gulbe. Fotogrāfe, kuru cenzē Jaunā māksliniece Annemarija Gulbe ir absolvējusi ISSP skolu un patlaban studē pēdējā kursā Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. 2018. gadā viņa ieguva FK Balvu jaunajiem fotogrāfiem. 2019. gadā saņēma galveno balvu Starptautiskajā laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade”. Savukārt ap Annemarijas Gulbes personālizstādi ISSP galerijā šā gada vasaras nogalē izcēlās ažiotāža, kad vairākas mākslinieces fotogrāfijas tika cenzētas.
reading time 13 min lasīšanai
8. decembris 2020
1. decembris 2020
26. novembris 2020
24. novembris 2020
6. novembris 2020
Cilvēks ar netīrām zelta rokām: Sandra Jaudzema "lomas" kino grāvējos Mākslinieks, kino vides veidotājs Sandris Jaudzems patlaban būvē un skrūvē, lai iedzīvinātu 70. gadu padomju laiku noskaņu topošajā filmā “Mātes piens”. Bet pirms tam “Cinevilla” šovasar tapuši vērienīgi darbi - uzburts Amerikas 18. gs. šarms un satriecoši iespaidīgi “sabombardēti” Drēzdenes kvartāli Otrā pasaules kara laikā. Un tā ir tikai daļa no Sandra darbiem, starp kuriem arī unikāli objekti starptautiskiem kino grāvējiem.
reading time 5 min lasīšanai
5. novembris 2020
31. oktobris 2020
Filma kā dzīve. Saruna ar režisori Daci Pūci Noslēdzies darbs pie režisores un producentes Daces Pūces debijas pilnmetrāžas spēlfilmas, kas tapusi pēc rakstnieces, Literatūras gada balvas laureātes Janas Egles stāstu motīviem un nu tiek nodota skatītājiem. Tiesa gan, pašmāju kinogājējiem vēl mazliet jāpaciešas, filmas pirmizrāde plānota vien nākamā gada rudenī, taču pavisam drīz tā nonāks pie skatītājiem dažādos festivālos, sākot ar Tallinas starptautisko filmu festivālu “Melnās naktis”.
reading time 11 min lasīšanai
17. oktobris 2020
15. oktobris 2020
14. oktobris 2020
26. septembris 2020
Iespēja sevi restartēt. Saruna ar Dailes teātra aktieri Imantu Stradu 2020. gada pavasarī Dailes teātra vadība satricināja sabiedrību, negaidīti darbu uzsakot vairākiem ilggadējiem Dailes teātra aktieriem un piesaistot teātrim pieredzējušo Valmieras teātra aktieri Imantu Stradu. Tad nu pastāstīt par darbiem, nedarbiem un nākotnes plāniem aicināju pašu Imantu Stradu, kurš nupat, 18. septembrī, Dailes teātrī aizvadījis arī savu pirmo pirmizrādi kā Dailes teātra štata aktieris iestudējumā "Ārsts". Šoreiz satiekamies Rīgai neierasti klusā vietā – Lielajos kapos.
reading time 6 min lasīšanai
25. septembris 2020
11. septembris 2020
9. septembris 2020
8. augusts 2020
Mēs nespēsim turpināties, ja divi cilvēki nevarēs tikties (10) 2020. gada 12. martā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš informēja par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Latvijā saistībā ar jaunā koronavīrusa strauju izplatību, kas lielai daļai kultūras organizāciju nozīmēja praktiski pilnīgu darbības apstādināšanos. Arī Latvijas Nacionālais teātris bija starp tām organizācijām, kam nācās pārvarēt dažādus mākslinieciskus un ekonomiskus šķēršļus, rodot jaunus risinājumus teātra specifiskajai formai.
reading time 5 min lasīšanai
22. marts 2019
Kāpēc Laima Vaikule nekļuva par "padomju Madonnu" (4) Kad 1987. gadā klajā nāca Laimas Vaikules pirmais albums "Dziesmas ar Iļjas Rezņika vārdiem "Vernisāža"" (Песни на стихи Ильи Резника - Вернисаж), plašajā Padomju Savienībā tolaik 33 gadus vecā Vaikule pulcēja stadionus ar 40 000 cilvēku. Jaunā, skaistā, elegantā latviešu dziedātāja un dejotāja kā raķete uzšāvās slavas virsotnē un "perestroikas" apstākļos, kad par PSRS mūziķiem interesi sāka izrādīt arī ārzemju mūzikas producenti, bija gatava kļūt par visas pasaules popzvaigzni. Tomēr septiņi pavadītie mēneši Amerikā, kur industrijas profesionāļi no Laimas bija iecerējuši izveidot "padomju Madonnu", izvērtās daudz sarežģītāki, nekā sākotnēji iecerēts. Vaikules jubilejas koncerta priekšvakarā iztaujāju mākslinieci par piedzīvoto Amerikā, par zaudēto un iegūto.
reading time 5 min lasīšanai
Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu