Saturs
Viedokļi
Fotostāsts ⟩ Geišu stāsts. Vai tiešām pandēmija iznīcinās geišu kultūru? Vīra pieskārienu atraidīšana un jezga ap Ziemassvētku rotājumiem: Melānijas Trampas skaļākie skandāli Navaļnija bezbailīgā atgriešanās Viedokļi Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Cēzars, Itālija, Amerika, Meksika. Kāds ir populāro Cēzara salātu izcelsmes stāsts? Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem
Viedokļi
22. janvāris 2021
Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Lai arī neesmu dramatiski vecs, jāteic, ka pielāgošanās jaunām tehnoloģijām man vienmēr prasījusi zināmu laiku un pārkāpšanu pāri neloģiskiem aizspriedumiem. Piemēram, nevaru nedz noliegt, nedz apstiprināt, ka sākotnēji biju viens no tiem čaļiem, kas uzskatīja, ka telefons nepieciešams vienīgi zvanīšanai un tiem nevajag tik lielus, glāstāmus ekrānus. Saprotams, ka šobrīd viedtālrunis manai rokai ir burtiski pielīmēts.
reading time 3 min lasīšanai
21. janvāris 2021
Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Valentīns Jeremejevs savulaik darbojies Latvijas Zaļajā partijā un bijis tās Rīgas nodaļas vadītājs, bet plašāku atpazīstamību ieguva 2018. gadā. Tolaik viņš izveidoja nodibinājumu “Tautas varas fronte” (TVF), kas aktīvi aicināja iedzīvotājus iesaistīties pilnīgi nejēdzīgos boikotos. “Kad nevar vairs ciest, jāboikotē! Ejam par vienu idēju, citus neredzam!” teikts TVF boikota uzsaukumā
reading time 3 min lasīšanai
19. janvāris 2021
Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) ASV prezidenta Donalda Trampa sponsorētais janvāra uzbrukums Kapitolijam Vašingtonā šodien šķiet nožēlojams un savāds. Nebīstams. Taču nereti šādi inscenēti iebrukumi beidzas traģiski. Tieši šādā veidā valdības nereti tiek gāztas: izmantojot straujas, negaidītas operācijas. Liekot akcentu uz neapmierinātu, organizētu indivīdu grautiņu iniciatīvu. Vēstures notikumu apskati liecina, ka nekad iepriekš nav iespējams pateikt, cik reālus rezultātus šāds apvērsums dos idejas iniciatoriem. Apskatīsim dažus no tiem.
reading time 4 min lasīšanai
18. janvāris 2021
Divi diskriminācijas veidi un likumu morāle: par Saeimas 14. janvāra balsojumu Pirms apmēram mēneša vienu Latvijas sabiedrības daļu sašūpoja Satversmes tiesas spriedums lietā Nr. 2019-33-01 par atvaļinājumu bērna mātes partnerei sakarā ar bērna piedzimšanu. Toreiz tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova akcentēja cilvēka cieņas un iecietības nozīmi cilvēka pamattiesību īstenošanā un zināmā mērā taisnojas, kāpēc prasība ir apmierināta. Manuprāt, ir labi, ja dzimst bērni un kāds vēlas par tiem rūpēties pats. Ja nebūs šādu cilvēku, tad nevarēsim iznīcināt bērnunamus, kur mazuļus pamet valsts apgādībā un pēc tam adoptē projām uz ārzemēm. Paviršam vērotājam, protams, nav skaidrs, kāpēc tiesnese taisnojas.
reading time 6 min lasīšanai
15. janvāris 2021
14. janvāris 2021
12. janvāris 2021
11. janvāris 2021
10. janvāris 2021
9. janvāris 2021
Trīs neparasti Covid-19 veiksmes stāsti Covid-19 ir sniedzis vairākas rūgtas, taču noderīgas mācības par pārvaldību. Daudzas no pasaules bagātākajām valstīm ar krīzi netika galā tik labi, kā bija bija gaidījušas, kamēr nabadzīgākas, blīvāk apdzīvotas un trauslākas valstis pārspēja cerības. Šī atšķirība raisa nopietnus jautājumus ne tikai par veselības aprūpes sistēmas vadību, bet arī par pārvaldes stāvokli pasaules lielākajās un vecākajās demokrātijās.
reading time 4 min lasīšanai
8. janvāris 2021
Izgāzies apvērsums vai politisks cirks? Atziņas no Trampa ēras norieta Aizejošā Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju mēģinājums apturēt viņa konkurenta Džo Baidena apstiprināšanu amatā, ielaužoties ASV Kongresā, iezīmēja simbolisku nobeigumu vienai no turbulentākajām lappusēm Amerikas vēsturē. Kā jāvērtē Trampa nelikumīgie mēģinājumi krampjaini turēt no rokām slīdošos varas grožus un vai “trampisma” atblāzma turpinās spīdēt arī pēc viņa paša norieta? Atbildes uz šo un citiem Latvijai aktuāliem jautājumiem mēģinām gūt sarunā ar Latvijā atzītiem ārpolitikas ekspertiem.
reading time 8 min lasīšanai
7. janvāris 2021
Trampa "alusvēderu pučs" 6.janvāra sacelšanās ASV Kapitolijā nebija tik nopietna kā Ziemas pils ieņemšana, tas nu ir skaidrs. Netālā mītiņā prezidenta Donalda Trampa iedrošināts doties uz ASV Kapitoliju, pūlis panāca, ka tiek pārtraukta abu Kongresa palātu kopīgā sesija, kurā bija paredzēts apstiprināt elektoru kolēģijas balsojumu par ievēlētā prezidenta Džo Baidena uzvaru. Taču likumdevēji tik un tā pildīs savu konstitucionālo pienākumu, un 20.janvārī notiks Džo Baidena inaugurācija.
reading time 4 min lasīšanai
6. janvāris 2021
5. janvāris 2021
4. janvāris 2021
3. janvāris 2021
1. janvāris 2021
Circenīša dievkalpojums (1) Laikā, kad daudzu darbi un maciņi ir iesaldēti, visi esam nobažījušies – cik ilgi šis viss vēl turpināsies? Kad varēs pilnvērtīgi atsākt strādāt mūziķi, mākslinieki, sportisti, frizieri, manikīra meistari, restorāni, krogi un virkne citu, kuru bizness vai maizes darbs šobrīd apturēts? Par laimi, Tieslietu ministrija (TM) īsi pirms Ziemassvētkiem nāca klajā ar ideju, kas visu problēmas atrisinātu, – dievkalpojumu translēšanu komercmedijos.
reading time 2 min lasīšanai
30. decembris 2020
Ja netiks uzlabota komunikācija ar sabiedrību, tad pandēmija turpināsies Ir cilvēki, kas neiztur vientulību. Tiem gribas pievienoties komandai, bandai, klubam, sektai vai klanam un uguņošanai, kas dārd aiz loga: priecāties kopā un sildīties no tuvuma. Pašizolācija šo iespēju anulē. Ir cilvēki, kas nespēj iedziļināties zinātniskos tekstos un nesaprot, ko ārsti skaidro. Pandēmijas apstākļi šos cilvēkus paralizē. Tas nozīmē, ka šādos apstākļos (kā šodien) daudzi neiztur noteikumu spiedienu un vēlas sacelties pret piedāvātajiem apstākļiem.
reading time 6 min lasīšanai
Ko pasaules politikā ir nesis 2020. gads? Notikumiem bagātais 2020. gads lēnām tuvojas izskaņai. Covid-19 pandēmija, protesti Baltkrievijā, saspīlējums Tuvajos Austrumos, ASV prezidenta vēlēšanas, karš Kalnu Karabahā – garlaicīgi nav bijis ne mirkli. Raidījumā «Pasaule kabatā» kopā ar Latvijas Radio ārzemju ziņu korespondentu Uģi Lībieti un Latvijas Ārpolitikas institūta direktoru, Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes dekānu Andri Sprūdu apspriedām apspriedām aizvadīto gadu pasaules politikā. Eksperti sniedza arī savu redzējumu par potenciālajiem 2021. gada notikumiem.
reading time 5 min lasīšanai
27. decembris 2020
Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu