Vai Navaļnijam ir pa spēkam gāzt Putinu?
Krievijas prezidents Vladimirs Putins un opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. Foto: AP/AFP/Scanpix, Shutterstock. Kolāža: TVNET
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Pagājušajā gadsimtā bija divi spilgti brīži, kad Krievijas poliskais režīms bija vēsturiski nozīmīga pavērsiena priekšā. 1917.gada boļševiku revolūcija noveda pie monarhijas gāšanas. Savukārt 1991.gadā marksistu-ļeņinistu “stingrās līnijas” piekritēju apvērsums pret reformistu Mihailu Gorbačovu paātrināja nenovēršamo Padomju Savienības sabrukumu. Vai pēdējā laikā Krieviju pārņēmušie protesti var novest pie jaunas režīma maiņas? 

Maz ticams. Tomēr, atšķirībā no protestiem, kas Krievijā notika 2011. un 2012. gadā kā reakcija uz Vladimira Putina trešo inaugurāciju prezidenta amatā, šā brīža protestiem ir harismātisks un simpātisks līderis. 

Aleksejs Navaļnijs ir nepagurstošs cīnītājs pret korupciju. Kad viņš janvārī tika aizturēts, viņš atgriezās no Vācijas, kur vairākus mēnešus bija ārstējies no saindēšanas ar “Novičok” - Kremļa iecienītākās nervus paralizējošās indes. Viņš atgriezās, lai turpinātu konfrontāciju ar Putina režīmu.

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu